Військпром

ЗСУ поповняться новітніми артсистемами «Богдана-БГ» українського виробництва

Україна продемонструвала своїм міжнародним партнерам прототип нової буксируваної артилерійської установки під назвою «Богдана-БГ». Про це пише Avtomob.

За останньою інформацією, нова артилерійська система є поєднанням української артсистеми «Богдана» та радянської 152-мм установки 2А36 «Гіацинт-Б», яку оснастили сучасними функціями.

«Богдана» була інтегрована на лафет «Гіацинт-Б», щоб створити економічно вигідне та просте у виробництві артилерійське рішення для ЗСУ. Ця розробка буксируваних артсистем з’явилася в критичний момент для України, яка активно працює над зміцненням своїх артилерійських можливостей в умовах війни з Росією.

Буксирувана артилерія має кілька переваг у порівнянні з самохідними установками, зокрема, вона простіша у виробництві та експлуатації. Такі системи можна збирати дешевше і швидше, ніж САУ, що сприяє оперативному виробництву та розгортанню гаубиць на полі бою. Це робить їх практичним вибором в умовах сучасних бойових дій.

Читайте також: Україна презентувала сучасний бронеавтомобіль Варта-2 з унікальними характеристиками (фото)

До того ж буксирувані системи, як-от Богдана-БГ, відрізняються більшою надійністю та легкістю в обслуговуванні. Через відсутність складних механізмів, притаманних самохідній артилерії, ці гаубиці рідше виходять з ладу. У разі несправності транспортного засобу, артилерійську установку можна просто приєднати до іншої вантажівки і швидко повернути в дію.

Буксирувані гаубиці зазвичай відрізняються кращою виживаністю на полі бою: після пошкоджень від уламків або атаки ворожих дронів їх можна оперативно відправити на ремонт, де замінюють пошкоджені деталі, і такі гаубиці швидко повертаються в стрій. У самохідних артилерійських установок при ураженні більше шансів отримати непоправні пошкодження.

Основним мінусом буксируваної артилерії залишається її менша маневровість у порівнянні з самохідними установками. На сучасному полі бою мобільність є критично важливим фактором. Під час контрбатарейної боротьби самохідна артилерія здатна оперативно змінювати позиції, тоді як буксирувані системи потребують більше часу на збирання та переміщення, що робить їх вразливими протягом довшого періоду.