За кермо після свят: коли можна сідати і як пришвидшити тверезість
В Україні керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння вважається одним із найтяжчих порушень правил дорожнього руху. За це водій може втратити права та отримати штраф у розмірі до 51 000 гривень.
Під час святкового періоду багато водіїв ризикують сісти за кермо після вживання алкоголю. Але скільки часу потрібно почекати, щоб уникнути штрафів і небезпечних ситуацій? Про це розповідає Avtomob.
Читайте також: Які маневри за кермом взимку можуть стати фатальними: експерт назвав три головні помилки
Фахівці наголошують, що організм у середньому розщеплює близько 10 грамів чистого етанолу за годину. Наприклад, людині з масою тіла 60 кілограмів, яка випила 100 грамів горілки, не можна сідати за кермо принаймні шість годин. У той час для чоловіка вагою 100 кілограмів цей процес займе приблизно вдвічі менше часу. Що стосується пива, то 0,5 літра цього напою повністю виводиться з організму за 2,5 години.
Прискорити процес виведення алкоголю з організму самостійно майже нереально – для цього потрібна крапельниця, яку можуть поставити лише в медичному закладі. Втім, на початкових етапах можна частково зменшити вплив алкоголю, прийнявши активоване вугілля або ентеросорбенти, а також пити багато води. Варто зазначити, що жирна, смажена чи важка їжа може сповільнити сп’яніння, але водночас алкоголь виводитиметься довше.