Новини

Обман на одометрі: які авто в Україні найчастіше продають зі скрученим пробігом

Останнє дослідження компанії carVertical визначило 20 моделей автомобілів, що найчастіше стають жертвами шахрайських маніпуляцій із пробігом. Неочікувано, але серед них виявилися Toyota Avensis та Renault Master, тож їхнім покупцям варто бути уважними.

Більше 200 000 км підробленого пробігу

У 2024 році Toyota Avensis стала лідером серед автомобілів в Україні, у яких найчастіше змінюють показники одометра. За даними carVertical, 18,3% перевірених авто цієї моделі мали скручений пробіг. У середньому пробіг зменшували на 100 000 км, що свідчить про високу популярність цієї машини на вторинному ринку.

На другому місці опинився Mercedes-Benz E-Class із показником 16,7%, а з ним і Honda CR-V, у яких середнє скручування становило 129 000 км та 100 000 км відповідно. Оскільки такі авто мають високу ринкову вартість і користуються великим попитом, вони часто стають об’єктами махінацій із пробігом.

Оскільки ці автомобілі користуються попитом не лише в Україні, а й у багатьох європейських країнах, значна їх частина могла бути імпортована вже зі зміненими показниками пробігу. Часто пробіг скручують після ввезення, щоб підвищити ринкову вартість перед продажем.

Читайте також: Які авто найчастіше з’являються на продаж в Україні: статистика оголошень

«Довести факт шахрайства з одометром досить складно, тому зловмисники почуваються безкарними. Щоб уникнути покупки авто зі зміненими даними пробігу, важливо перевіряти його історію. Буває, що навіть теперішній власник не підозрює про махінації, які відбулися ще до його покупки, що може стати неприємною несподіванкою для нового покупця», — зазначає Матас Бузеліс, керівник відділу комунікацій carVertical та експерт автомобільного ринку.

Деякі авто “втрачають” понад дві третини реального пробігу
Серед лідерів за рівнем скручування пробігу — Renault Master, який не тільки часто піддається махінаціям, а й має один із найбільших середніх показників зменшеного пробігу — 204 000 км. До списку авто зі значними коригуваннями також увійшли Volkswagen Touran (125 000 км) та Skoda Superb (119 000 км).

Якщо одометр у таких машин показує 100 000 км, їхній реальний пробіг може бути вдвічі або навіть втричі більшим.

«Звіт про історію автомобіля дозволяє дізнатися, коли саме було змінено пробіг і на скільки кілометрів. Це дає покупцям можливість реально оцінити стан і справжню вартість транспортного засобу», — пояснює Матас Бузеліс, експерт carVertical.

Жоден автомобіль не застрахований від скручування пробігу
У дослідженні carVertical моделі Volkswagen Golf (11,5%), Skoda Superb (11,5%) та Skoda Octavia (11,6%) показали нижчий рівень махінацій із пробігом порівняно з іншими авто. Проте це не означає, що їхні покупці можуть бути цілком спокійні — ризик шахрайства залишається, тож варто уважно перевіряти історію автомобіля перед придбанням.

Середній показник скрученого пробігу становить:

Volkswagen Golf — 93 000 км,
Skoda Octavia — 104 000 км,
Skoda Superb — 119 000 км.
За результатами дослідження, Toyota Avensis у два рази частіше стає об’єктом махінацій із пробігом, ніж Volkswagen Golf або Skoda Superb. Однак скручування стосується не тільки старих, а й відносно нових авто, тому незалежно від моделі та року випуску перевірка історії транспортного засобу є необхідною для кожного покупця.