Новини

Мобілізація водіїв: що українським автомобілістам слід знати про вручення повісток

Воєнний стан, запроваджений через повномасштабне вторгнення Росії в України, продовжує діяти, як і загальна мобілізація. Тому у працівників ТЦК можуть виникати питання до військовозобов’язаних автомобілістів, проте їхні дії, як і дії інших державних органів, мають відповідати чинному законодавству. Отже, де і кому з водіїв можуть вручити повістку, розповідає сайт Avtomob.

Юристи підкреслюють, що законодавство не визначає конкретних локацій для вручення повісток військовозобов’язаним. Це може відбутися на парковці, заправній станції або блокпості. Однак представники ТЦК не мають права самостійно зупиняти транспортні засоби. Це повноваження належить виключно поліції, але тільки за наявності чітких підстав, до яких вручення повістки не входить.

Крім того, сама повістка повинна бути оформлена відповідно до встановлених вимог: містити печатку ТЦК та підпис його керівника. У документі мають бути вказані точні та правильні дані. Це означає, що повістка заповнюється заздалегідь, а співробітники можуть лише передати її водієві, але не складати безпосередньо на місці. Якщо ці умови не дотримані, водій має законне право відмовитися від її отримання.

Читайте також: Українська техніка майбутнього: з’явилося відео з безпілотним транспортером Protector в роботі

Також юристи наголошують, що чоловіки у віці від 18 до 60 років повинні завжди мати при собі військово-облікові документи. Право перевіряти ці документи належить виключно поліції, а не працівникам ТЦК. Крім того, затримувати водіїв можуть лише правоохоронці й тільки за умови наявності інформації про їхню причетність до кримінальних чи адміністративних правопорушень.

До прикладу, якщо виявиться, що водій злісно порушує вимоги мобілізаційного законодавства, поліція має право затримати його та доставити до ТЦК для оформлення відповідних адміністративних документів. При цьому тривалість затримання не може перевищувати трьох годин.