Військпром

Іспанська альтернатива HMMWV: бронетранспортер допомагає українським мінометникам вдосконалювати навички на полігоні (фото)

За останні десять днів в інформаційному просторі вже вдруге з’являється Uro Vamtac 4×4 – автомобіль, рідкісний для українських бойових умов. Цього разу тактичні машини іспанського виробництва продемонстрував 210-й Окремий штурмовий полк, пише Avtomob.

Вперше про цей автомобіль згадали 15 листопада у пресрелізі Міністерства оборони України, де повідомлялося про кодифікацію бронеавтомобіля “Зубр”. Завдяки власному розслідуванню редакція Авто24 встановила, що йдеться про бронеавтомобіль Uro, створений іспанським виробником URO Vehículos Especiales S.A, більш відомим під назвою UROVESA.

Нещодавно з’явилися реальні фотографії цього автомобіля, зроблені на українській території. Пресслужба 210-го Окремого штурмового полку опублікувала знімки та деталі події на своїй сторінці у Facebook. Світлини демонструють процес навчання особового складу мінометної батареї.

Читайте також: Nissan Navara на службі ЗСУ: миколаївці перетворили пікап на фронтовий броньовик (фото)

Зовні цей бронеавтомобіль схожий на американський HMMWV, але конструкція та оснащення іспанської тактичної машини мають відмінності. В “іспанця” встановлені австрійські 6-циліндрові дизельні двигуни Steyr з турбонаддувом, потужністю 188 кінських сил. Натомість “американець” оснащується двигунами V8 GM V8 Detroit Diesel, які видають 170-190 к.с., або 200-сильним Chevy Small Block L05 V8.

Варто зазначити, що іспанці вже почали оснащувати модель Uro в модифікації ST5 двигунами потужністю від 187 до 245 кінських сил, залежно від конфігурації. Очевидно, що для мінометної установки з боєкомплектом на базі іспанського “Зубра”, чия повна маса перевищує 6 тонн, потрібна потужність щонайменше 200 к.с., а можливо, й більше.

У всіх модифікаціях автомобіль зберігає незмінні розміри: довжина – 4845 мм, ширина – 2175 мм, висота – 1900 мм. За даними виробника, 6-тонний Uro здатний розвивати максимальну швидкість до 135 км/год на дорогах із твердим покриттям.

Читайте також: Українські БТР-4Е для ЗСУ: військові отримують нові бойові машини (фото)

У польових умовах фронту операційна швидкість автомобіля буде в 2-3 рази нижчою. Однак там важливішою є інша швидкість – здатність швидко розгорнути установку для ведення вогню, завдати удару по заданих координатах і оперативно залишити вогневу позицію.

Цю особливість підтвердили командир батареї 2-го Штурмового батальйону 210 ОШП Володимир із позивним “Барс” та його побратими.

“Ми відпрацювали навички швидкого розгортання та згортання екіпажу, а також точність вогневого ураження цілей,” – зазначають військові.

Алгоритм дій простий: прибули на позицію, оперативно підготувалися, завдали точного удару по ворогу (похибка лише 2 метри на відстані 1 кілометр) і так само швидко залишили зону небезпеки.

Цікава особливість: кабіна самохідної установки Uro Vamtac розрахована на двох осіб. Завдяки цьому екіпаж у складі водія та командира ефективно виконує всі завдання з обслуговування міномета.