Військпром

Ірландські РЛС “Жираф” стануть на захист українського неба (фото)

Ірландія ухвалила рішення передати Україні три з семи своїх мобільних радіолокаційних станцій малої дальності Giraffe Mark IV. Цей крок є частиною пакета нелетальної допомоги для посилення української системи протиповітряної оборони та захисту цивільного населення від російських ракетних, дронових і авіаційних атак, що тривають уже четвертий рік.

Інформацію оприлюднив бельгійський портал Army Recognition. Передані радіолокаційні комплекси були встановлені на відомі у військових колах шведські всюдиходи Bandvagn 206 (Bv 206), які широко використовуються у збройних силах багатьох країн.

У стандартній транспортній версії ця техніка виконує функцію броньованого “таксі”, здатного перевозити до 17 військових (6 у передньому відсіку та 11 у задньому). Однак у конфігурації радіолокаційного центру малого радіусу дії вона перетворюється на спеціалізований транспортний засіб для потреб ППО.

Читайте також: Легендарний Mercedes G-Class: ЗСУ отримали нову партію позашляховиків (фото)

Радіолокаційна система Giraffe Mark IV здатна виявляти цілі в радіусі 50 км та одночасно супроводжувати до 20 об’єктів. Завдяки зв’язку з мобільними зенітними групами та авіаційними диспетчерами оператори станції можуть оперативно передавати дані для наведення сил ППО на повітряні загрози.

Окрім цього, Giraffe Mark IV може працювати в польовому режимі, швидко змінювати місце дислокації та передислоковуватися у нові зони відповідальності. Завдяки запасу ходу у 330 км на одному баку станція забезпечує високу мобільність і ефективність у бойових умовах.

Швидку передислокацію та оперативний виїзд у потрібну точку забезпечує дизельний двигун потужністю 181 к.с. Однак у модельному ряду також є версія з менш продуктивним мотором на 136 к.с. Оснащений радіолокаційною станцією автомобіль може розвивати швидкість до 55 км/год на суходолі та до 4 км/год на воді.

Читайте також: Техніка від союзників: у Латвії розпочали виготовлення БТР Patria 6×6 для ЗСУ (фото)

Точна дата прибуття цих радарних комплексів в Україну поки що не розголошується. Відомо лише, що рішення про передачу вже ухвалене. Для Ірландії цей крок є досить непростим, оскільки передача трьох із семи таких систем значно знизить її власні можливості ППО. Проте уряд країни все ж вирішив піти на цей крок, визнавши, що Україні ці радіолокаційні станції потрібніші.

Окрім постачання радіолокаційних станцій, заплановано також навчання українських військових. Це дасть змогу ефективно впровадити ці системи в національну мережу ППО та синхронізувати їх з іншими ракетними комплексами. Завдяки цьому Україна отримає додаткову маневровість і посилить захист від загроз на малих висотах.